О-ДВА-ЈА-МО

skola"О-ДВА-ЈА-МО" - РАДИОНИЦА У ГИМНАЗИЈИ "САВА ШУМАНОВИЋ"
Шидски гимназијалци данас су имали прилику да се упознају са пројектом одвајања кућног отпада "О-ДВА-ЈА-МО", који се у нашој општини захваљујући ЈКП "Стандард" успешно спроводи од прошле године. Домаћинства у плавим кантама одлажу папир, пластику и метал, рециклабилни отпад одвози се засебно, а становници општине Шид на тај начин дају свој допринос заштити и очувању животне средине.
Присутним ученицима и професорима Гимназије обратила се директорица ЈКП "Стандард", Миленка Субић упознајући их ближе са пројектним активностима и њиховим значајем за локалну заједницу. Група ученица Гимназије "Сава Шумановић" презентовала је свој пројекат на тему рециклаже, док су остали ученици имали прилику да освоје симболичне поклоне учествујући у квизу еко-амбасадора.

Општина Шид и ЈКП "Стандард" реализују пројекат Примарна сепарација отпада у четири региона уз подршку Министарства заштите животне средине, Европске уније и Амбасаде Шведске.
Брзо и лако, сад одваја свако!

ФОТО ГАЛЕРИЈА